Wymarzone wnętrze

Ostatnimi miesiącami bardzo często zastanawiałam się nad zmianami w moim życiu. Nad tym co chcę robić, co jest dla mnie dobre, co powoduje, że czuję się komfortowo. Bez wątpienia najlepszą zmianą dla mnie jest inne podejście do codzienności, która nie zawsze jest jak z bajki to i tak mogę powiedzieć, że jestem wielką szczęściarą, że mam takie życie jakie mam.

Mój pokój jest bezpieczną, inspirującą i przede wszystkim moją przestrzenią. Uwielbiam dokonywać nowych zmian, przemeblowania, bo dzięki temu uzyskuję zupełnie inne wnętrze, dzięki małym zmianą. Nowy wygląda moich czterech kątów powoduje u mnie każdego poranka poczucie szczęścia, że mam swój własny, czysty, praktyczny i dziewczęcy kąt, który nie każdy może mieć.

rooom-side

Gdybym miała być szczera, to dużo bym pozmieniała. Od czasu ostatniego remontu upłynęło dużo czasu, a wiadomo, że z czasem gust oraz potrzeby się zmieniają.

Opiszę Wam moją wymarzoną sypialnię, oczywiście w komplecie garderobą i łazienką, bo kto mi zabroni marzyć :)

Pomieszczenie jest bardzo duże, taka aby można wywijać piruety na podłodze wzdłuż i wrzesz. Garderoba i łazienka również są duże i przestronne. Wszystkie ściany są białe, poza jedną w sypialnie, która jest przeszkolona i udostępnia niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na miasto. Podłogi obowiązkowo pokryte ciemnymi panelami. Wszystko wszędzie musi być symetryczne i precyzyjnie wykonane. Łóżko w sypialni jest gigantyczne, materac twardy, a po bokach łóżka znajdują się dwa stoliki nocne ze srebrnymi lampami na każdym z nich oraz świeczkami o zapachu róży. Wszystkie meble oraz dodatki utrzymane są w kolorystyce czerń-biel-szarość. Minimalistycznie i skandynawsko. Naprzeciw łóżka znajduję się komoda z telewizorem powieszonym na ścianie, aby każdego poranka nie wychodząc z łóżka oglądnąć wiadomości. Na komodzie i ścianach znajduje się mnóstwo zdjęć, które wiążą się z wieloma wspomnieniami. Po prawej i lewej stronie komody znajdują się dwie białe sofy z dużą ilości poduszek w graficzne wzory. Po między nimi stoi szklany stolik ze srebrnymi nogami. Na stoliku piętrzą się magazyny o zdrowym trybie życia, modzie, kosmetykach oraz gazety z najnowszymi wiadomościami ze świata. Garderoba marzenie każdej dorastającej dziewczyny. Wszystkie meble białe, dużo szafek zwłaszcza na buty i torebki – niczym szafa Kim Kardashian. Szafki obowiązkowo podświetlane lampami LED. Łazienka to prywatne spa, marmurowe blaty, srebrne krany, czarno-szare dodatki. Duża prostokątna wanna, naprzeciw dwóch umywalek nad którymi znajduje się potężne lustro.

Takie mój projekt marzeń. A jaki jest Wasz?

My dream room

Magazyny takie jak Cztery Kąty,  Westwing Magazyn czy ELLE Decoration to kolejna porcja pomysłów na aranżacje wnętrz. Sklepy internetowe typu Westwing Home&Living w swoich katalogach oferują produkty, które można wkomponować w elementy, które już posiadamy w naszym mieszkaniu. Aplikacje dostępne na iTunes są kopalniami nowoczesnych i przestronnych rozwiązań. Jeśli chodzi o inspirację wnętrzami to na liście aplikacji króluje Tumblr. Nie tylko ze względu, że można znaleźć tam zdjęcia iście z bajki, ale zarówno dzięki ich ogromnej ilości. Pinterest jest równie godny uwagi jak i zarówno aplikacja Westwing Home&Living, które są bezpłatne.

Podróżowanie umożliwia nam poznawanie nowych kultur, ich tradycji oraz sposobu życia rdzennych mieszkańców danego regionu. Uwielbiam czerpać nowe pomysł i wykorzystywać je we własnym wnętrzu właśnie dzięki inspiracją innymi kulturami oraz ich rozwiązaniami aranżacji wnętrz. Bez dwóch zdań kocham styl skandynawski i tylko marzę, aby zwiedzić całą Skandynawię od A do Z. Trzymajcie kciuki, aby mi się to udało.

Jestem ciekawa skąd Wy czerpiecie pomysł, z podróży, zdjęć, aplikacji, magazynów. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach.

Ps. Już wkrótce wiele się zmieni i już nie mogę się doczekać, aby się z Wami tym podzielić. I tak, chodzić po części o zmianę mojego pokoju. Ale nic więcej nie zdradzam.

*post pisany przy współpracy z Westwing Home&Living.

Share This Story

BLOG