Tips – how to organize time

Organizacja czasu to poważna sprawa. Żyjemy w XXI wieku, wszyscy dookoła są niesamowicie zabiegani, mają mnóstwo obowiązków i niewiele czasu wolnego. Ten problem nie dotyczy tylko biznesmenów, prawników, lekarzy, dotyczy wszystkich.

Aby ułatwić sobie życie należy wszystko dokładnie zaplanować, aby niczego nie pominąć i wszystko zrobić w danym terminie.

Moje rady:

  • Notatnik, notes, zwykły zeszyt może uratować nam życie. Mówię serio ! Wystarczy tylko regularne zapisywać wszystkie nasze obowiązki, zbliżające się wydarzenia, których nie chcemy ominąć i już wszystko jest bardziej zorganizowane.
  • Kolorowe karteczki to jedna z moich obsesji. Mam kilka kolorów w piórniku, notatniku, w szufladach przy biurku – są wszędzie. Dzięki nim zwracam większą uwagę na rzeczy, które mam zapisane, aby je wykonać np. test z polskiego w piątek/Balladyna, odebrać rzeczy z pralni we wrotek itp.
  • Kolorowe długopisy ! Możliwe we wszystkich kolorach. Służą mi, aby podkreślać wszystkie ważne spotkania, aby nie zapomnieć, że mam się z kimś spotkać. 

A wszystko to jest mi potrzebne, bo jestem straszną GAPĄ. Naprawdę czasami nawet jeśli mam to zapisane potrafię o tym zapomnieć i jest mi strasznie głupio, kiedy nie poszłam spotkać z przyjaciółką, albo zapomniałam, że mam matematykę w środę, a potem trzeba dzwonić przepraszać i umawiać się od nowa.

Można tego uniknąć jeśli jesteśmy dobrze zorganizowani.
RGF

Share This Story

BLOG, Rady