Summer 2016

Cześć Słońca!

Dziś trochę odnośnie wakacji i moich planów na najbliższe miesiąc po moim powrocie ze Stanów.

Ostatnią klasę liceum zakończyłam pod koniec maja. Okazało się, że moja przygoda w amerykańskim liceum nie zacznie i nie skończy się na 11 klasie (2 liceum), tylko na 12, czyli maturalnej. Wynikło to z decyzji dyrekcji szkoły, która umożliwiła to każdemu wymieńcowi. Suma sumarum świetnie tylko jedyny minus polega na tym, że nikt z nas nie otrzymał dyplomu tylko certyfikat ukończenia liceum. Certyfikat nie jest równy dyplomowi i nie umożliwia pójście na studia. Własne ambicje nie pozwoliły by mi zakończyć edukacje w szkole średniej z certyfikatem. Udało mi się znaleźć rozwiązanie, aby zdobyć odpowiednik amerykańskiego liceum. Jest to test o nazwie General Educational Development (GED), który wykazuje umiejętności intelektualne na poziomie ucznia z amerykańskiego/kanadyjskiego liceum. Obecnie jestem w tracie nauki, aby 8 i 9 sierpnia przystąpić do niego w Warszawie. Najważniejsze jest, abym zdała i uzyskała co najmniej 410 punktów.

Następny krok po GED to zdanie prawa jazdy. W chwili obecnej jestem już po wykładach, ale przed jazdami. Przez najbliższe 2 tygodnie muszę sobie odpuścić i poczekać, aż Kraków nie będzie aż tak zatłoczony w związku ze ŚDM. Poszłam trochę na łatwiznę i wybrałam automatyczną skrzynie biegów, ułatwiając sobie przy tym życie. Dość radykalnie jednak doszła do wniosku, że skoro już w miarę potrafię jeździć na automacie i auto, którym prawdopodobnie będę jeździć jest automatem to będzie mi łatwiej.

Prom dress

Hey guys!

Today I’ll tell y’all a little bit about my plans for summer 2016.

After 10 months being in the USA I came back to my home country Poland. Finally after a long time I saw my family and friends. I missed them a lot! 

In US I finished high school, theoretically I should be a junior but as every exchange student in my school I was a senior. Everything was fine besides tha none got a diploma but a certificate. It all means that I’m not able to go to college… I couldn’t accept this thought so I looked online and found out that I can take the GED test to get a high school diploma. I’m going to Warsaw on August 7th to write the test on the 8th and 9th and be able to go to college (maybe not this school year but next).

After GED I’ll finish my driving classes. I’m already after „theory classes” but before „practice classes”. In Poland is hard to pass the test because almost 90% cars are with the manual geartbox so it’s way harder to change the gears. Luckily my school has cars with the automatic gearbox and for not a really long time in Poland is an opportunity to pass the driving test using automatic car. 

Joanna's breakfast

Share This Story

BLOG, Update