Study Time

Cześć ! 
Mamy wtorek co jak co dla mnie dzień, który jest nawet spoko w porównaniu z poniedziałkiem, który jest masakryczny – 8h nauki w szkole + 1h angielskiego.
Nie żebym narzekała, bo zdaje sobie sprawę, że aby osiągnąć coś w życiu i dobrze sobie radzić to trzeba posiadać taką magiczną cechę jak inteligentność. Nie trzeba od razu być najmądrzejszym wiadomo, że każdy popełnia błędy i to one umożliwiają mu naukę. Nie wymaga od siebie być naj …, zależy mi na tym, żeby mieć coś w głowie, co oznacza nie rozpoczynanie i kończenie zdania na „yyyhhhyyy”.  Zawsze w chwilach, kiedy mi się po prostu nie chce (a zdarza mi się to dość często) przypominam sobie kilka aforyzmów „Ludźmi głupimi łatwo się rządzi” lub „Nauka to potęgi klucz”, „Bez pracy nie ma kołaczy” i wiele innych, które w jakiś szczególny sposób mnie motywują. 
Jest oczywiście kilka innych świetnych pomysł zachęcających do nauki, jednak chcę zaznaczyć, że żaden gadżet, książka nie zrobią tego za Was jak sami nie ustalicie sobie w głowie pewnego planu, wszystko zaczyna się od psychologicznego aspektu naszej duszy/umysłu. Uwierzcie mi wcale nie zawsze szło mi tak dobrze w szkole jak teraz (co oczywiście nie oznacza, że jestem alfą i omegą), bywały lata (w szczególności od I do III podstawówki), kiedy nauka nie przychodziła mi z łatwość. Ale przyszedł taki moment, który spowodował, że zaczęłam myśleć co chcę osiągnąć i ile pracy będzie mnie to kosztować. I tak od kilku lat staram się wierzyć, że nie ma tego złego co by mi na dobre nie wyszło. 
Ważne tylko, żeby chcieć.
Pamiętajcie, że człowiek uczy się całe życie, a i tak nigdy nie pojmie wszystkiego.
RGF

Share This Story

LIFESTYLE, Rady