Poland vs Germany Volleyball Match


Wczorajszy dzień był dla mnie szczególny. Po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyłam mecz reprezentacji Polski na żywo – co najlepsze wygraliśmy !!! 
Siatkówka to mój ulubiony sport, o czym już pisałam w tym poście. Dokładnie po meczu Polska vs Iran zamówiłam bilety na półfinały w Katowicki Spodku nie mając pojęcia kto na nich zagra. Kiedy wyszliśmy z grupy byłam przeszczęśliwa, dosłownie się popłakała. Ale kiedy dotarło do mnie, że 20 września w Katowicach zobaczę Polaków mierzących się z Niemcami, nagle moje życie stało się bardziej kolorowe – nie wiem jak to opisać, ale całe to wydarzenie zmotywowało mnie aby chwytać jak najwięcej z życia, ciężko pracować i spełniać marzenia. 

W Katowicach byłam po 18, razem z mamą poszłyśmy do strefy kibica, gdzie widziałyśmy ostatni set Francja vs Brazylia. Co za emocje. W piątym ciecie szli łeb w łeb. Stety lub niestety Brazylia wygrała i awansowało do finału.
Kiedy ich mecz się skończył poszłyśmy od razu do kolejki, w której czekałyśmy chwilkę, a następnie (i wreszcie) weszłyśmy do Spodka. Pierwsze wrażenie jakie na mnie wywarł „coś taki mały”, ale bardzo dobrze, bo jest przez to kameralny – w porównaniu ze Stadionem Narodowym. 
Obie drużyny w momencie wchodzenia kibiców na trybuny już się rozgrzewały. Kiedy wszyscy siatkarze stoją koło siebie nie wydają się wcale tacy wysocy, ale jak jakiś kurdupel podejdzie do nich to tak są WYSOCY.
Razem z mamą miałyśmy rewelacyjne miejsca w sektorze N skąd było widać dosłownie wszystko. 
Pewnie wielu z Was oglądało mecz w telewizji więc nie będę go Wam szczegółowo opisywała, ale chce go odrobinę streścić (tak po swojemu).
Pierwszy i drugi set był nerwowy jak dla mnie i innych kibiców, którzy w momencie zdobycia punktu przez Niemców mówili k**wa albo ty su****ynie. Udało się i niewielką przewagą zdobyliśmy je. Trzeci należał do Niemców, lecz czwarty okazał się ostatnim i zwycięskim dla POLSKI !!! 
Kiedy siedzi się na trybunach i ogląda mecz to jest zdecydowanie inaczej niż w TV. Jakoś nie mogłam się skupić, mój główny cel to motywowanie drużny poprzez śpiew, wiwatowanie, krzyczenie itp. Polska biało czerwoni, Polska biało czerwoni – chyba moja ulubiona piosenka na dzień dzisiejszy. 
Jednymi słowy MIODZIO – spełnienie moich marzeń. Niepowtarzalne wydarzenie, jedyne w swoim rodzaju.
Trzymam mocno kciuki i wiem, że skopiemy tyłki Brazylijczykom. 
W górę serca 
Polska wygra mecz!


RGF