My future plans + tips how to make your dreams come true

Cześć Słońca!

Mam dla Was post, który będzie poradnikiem jak ustanowić sobie cele w życiu, jak nimi podążać i jak spełniać swoje marzenia oraz zdradzę Wam co nie co o moich planach na przyszłość.

1. Jak określić swoje marzenia? 

Ciężko sprecyzować jakąkolwiek odpowiedź, bo jest ich tyle ile ludzi na świecie. Każdy ma na to swój własny sposób.

  • Osobiście polecam wyobrażenie sobie siebie jako osoby, którą chcemy być. Posiadanie autorytetu nadaje nam wiatru w skrzydła i pokazuje, że wszystko da się osiągnąć.
  • Mapa marzeń inaczej też zwana „bucketlist” powieszona na ścianie będzie codziennie przypominała nam o tym co chcemy osiągnąć.

Jak kilka lat temu wyobrażałam sobie siebie mówiącą biegle w dwóch językach. Dziś w wieku lat 17 potrafię mówić po polsku i angielsku na takim poziomie, że jestem z siebie zadowolona i nie mam bariery językowej. Dobrym przykładem jest też sytuacja kiedy wieku 11 lat zaczęłam marzyć o przeprowadzce zagranicę. Jak zapewne wiecie udało mi się to i spędziłam rok w USA. Czasami bywa tak, że miną lata zanim uda nam się spełnić nasz cel.

RADA: nigdy nie rezygnuj z marzeń i zawsze, ale to zawsze bądź pewny swoich możliwości. 

 2. Jak spełnić swoje marzenia?

  • Nigdy sobie nie odpuszczać i przekraczać swoje możliwości. Nie ma magicznego zaklęcia, które sprawi, że wszystko co sobie postanowiliśmy spadnie nam z nieba. Nie ma takiej opcji.
  • Praca nad naszym cele nie tylko zbliża nas do niego, ale daje również satysfakcję wynikającą z naszego wysiłku, samozaparcia i determinacji, aby go osiągnąć.

Powracając do przykładu o nauce języków z punktu no. 1. Nawet sobie nie wyobrażacie ile godzin spędziłam na wykuwaniu na pamięć słówek, robienia dziesiątek przykładów z zakresów czasów takich jak Present Perfect Continuose. Wszystko to pomogło, ale największy znaczenie miał skok na głęboką wodę, czyli wyprowadzka do Texasu, gdzie zamieszkałam z Amerykanami i poszłam do liceum, gdzie tylko i wyłącznie mówiło się po angielsku. Przez pierwszy miesiąc był tak wykończona psychicznie tłumaczeniem wszystkiego w głowie, że dosłownie kładłam się spać o 20, bo miałam dosyć. Nie raz chciało mi się ryczeć, kiedy nie rozumiałam co do mnie mówią. Nie cierpiałam tego uczucia, tak mnie to złościło, że potem każdego wieczoru googlowałam wszystkie młodzieżowe frazesy jakie usłyszałam. Udało się! Po 10 miesiącach już wiem o co chodzi jeśli ktoś mówi mi „I feel you”, „Gotcha”, „Ily”, „tbh”…

RADA: aby spełniać marzenia trzeba najpierw coś poświęcić. 

How to make your dreams come true?

Jeśli chodzi o moje plany na przyszłość to jest to jedna wielka nie wiadoma. Jedno wiem na pewno. Nadal chcę podróżować, rozwijać się i uczyć wszystkiego co możliwe.

Koniecznie dajcie mi znać jakieś są Wasze cele w życiu.

Buziaki :*

I’m so sorry guys but Englush version of the post will be available tomorrow afternoon.  

 

Share This Story

BLOG, Rady