Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie Tauron Arena Kraków

Niesamowite wydarzenie i szczytny cel. Idealne połączenie przyjemności z pożytecznym.

Mecz odbył 19 lipca 2015 w Tauron Arena Kraków. Była to czwarta edycja meczu charytatywnego organizacji Marcina Gortata o nazwie „MG13 Mierz Wysoko”. Cały dochód ze sprzedaży biletów, koszulki z podpisami zawodników (licytacja już we wtorek 21 lipca) zostanie przeznaczony na fundacje Marcina Gortata, a w szczególności na organizację wypoczynku dla dzieci żołnierzy.

O meczu słyszałam już rok temu i bardzo chciałam w niej uczestniczyć, ale jak to ja przegapiłam datę. Postanowiłam sobie, że na przyszły rok jak tylko bilety trafią do sprzedaży zakupie je i będę uczestniczyć w tym bardzo słusznym celu. I oczywiście się udało.

O meczu dowiedziałam się ze strony Anny Lewandowskiej, na której powiadomiła, że będzie grała w Gortat Team. Co w jeszcze większym stopniu zachęciło mnie do uczestnicta w tej imprezie. Oprócz żony Roberta Lewandowskiego udział wzięli: Jerzy Dudek, Tatiana Okupnik, Łozo, Tomson, Kabaret Neo-Nówka, Sylwester Wardęga, Piotr Gruszka, Otylia Jędrzejczak, Monika Pietrasińska, Radzimir Dębski, Izabela Bełcik oraz najbardziej nieoczekiwany Mariusz Wlazły. Przeciwko drużynie gwiazd stanęło Wojsko Polskie, które miało niesamowite wejście na arenę niczym z filmu. Obłęd.

Arena sama w sobie jest bardzo nowoczesna, dobrze skonstruowana i olbrzymia. Z zewnątrz wygląda jak statek UFO, przez co jest bardzo charakterystycznym obiektem Krakowa. Duża ilość miejsc parkingowych jest bardzo dużą zaletą, a do tego łatwy dojazd jest również ważnym aspektem. Duża ilość kas oraz wejść umożliwia szybką obsługę, co eliminuje jedną z najbardziej irytujących wad dużych imprez, czyli długiego oczekiwana na wejście i wyjście. Wszystko było szybkie i sprawne. Jedne „ale” jakie mam tyczy się organizacji pracowników, którzy zbytnio nie wiedzieli na czym dokładnie polega ich zadanie. Oczywiście nie obyło się bez opóźnienia, ale taka nieliczna ilość wad nie zepsuła świetnej zabawy. Na arenę zostaliśmy zaczęci wpuszczani po 16.30 (teoretycznie, że biorąc mieliśmy być już od 16), jak już napisałam poszło to bardzo sprawnie i już przed 17 zasiedliśmy na widowni. Do meczu pozostała godzina, a w tym czasie trawy rozgrywki między młodymi uczestnikami Gortat Campów, którzy rywalizowali między sobą o wycieczkę do USA na mecz NBA. Cztery dziewczynki i czterech chłopców miało pokonać tor z przeszkodami w jak najkrótszym czasie. Trzech finalistów w przerwie meczowej ponownie musiało pokonać ten sam tor i zwycięzca wygrywał główną nagrodę. Wiadomo, że z rywalizacją wiąże się stres oraz łzy, dlatego niektóre z dzieciaków płakały, że nie wygrało, no cóż tak już bywa. W istocie rzeczy okazało się, że nie ma przegranych, ponieważ cała ósemka jedzie do Stanów. Niesamowita sprawa dla tak młodych ludzi, którzy mają taką możliwość. A ponad to każdy z nich otrzymał torbę ze sprzętem koszykarskim od pani Ewy Kopacz.

TAURON Arena Kraków

Po rozgrywkach między dzieciakami prowadzący rozgrzewał publiczność, nie obyło się również bez małych konkursów i atrakcyjnych nagród. Kolejne wielkie zaskoczenie to obdarowanie 94 letniego oficera AK, cichociemnych, honorowego kombatanta Jednostki Wojskowej GROM podporucznika Aleksandra Tarnawskiego przez panią Premier wyższym stopniem kapitana. Bardzo wzruszający moment. Nieprawdopodobny człowiek, z ogromny wkładem w historię Polski. Łezka się zakręciła w oku.

Marcin Gortata został również obdarowany przez Senatora RP Bogdana Klicha złotym Medalem Senatu RP za zarażanie innych pasją do sportu. Sportowiec był kompletnie zaskoczony o czym wspomniał. Bardzo duże wyróżnienie, za bardzo duży i godny podziwu wkład.

GortatTEAM

Po ok. 18.30 nastąpiło przedstawienie składu obu drużyn. Gortat Team wjechał na arenę wozem wojskowym, zaś Wojsko Polskie zaprezentowało się równie godnie schodząc na linach z sufitu areny. Coś nieprawdopodobnego.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo ambitnie. W ostateczności Gortat Team po raz trzeci zwyciężyło ilością punktów 73:69. Walka była bardzo wyrównana. Nikt nie przegrał, wszyscy zostali zwycięzcami bez względu na punkty. Najważniejsza była dobra zabawa i szczytny cel. I to się udało. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników !!!

Oby więcej takich imprez.

Share This Story

BLOG, Wydarzenie