Inspiracje kwietnia 2015

FILMY:

Wieża z kości słoniowej to dokument nakręcony w 2014 przez Adrew Rossi opowiadający historię amerykański studentów, którzy borykają się z problemem potężnych zadłużeń związanych z kredytami studenckimi sięgającymi ponad biliona dolarów w 2012 roku!!! Stany Zjednoczone posiadają jedne z najlepszych uniwersytetów na świecie, ale i za razem jedne z najdroższych. Aby podjąć się 4 letnich studiów trzeba posiadać spory budżet na opłacenie uczelni, do tego dochodzą dodatkowe koszty związane z utrzymaniem, czyli na okrągło licząc 300 tyś. zł być może by nam wystarczyło. 

Studia w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Oxforda za rok nauki dla obywateli    Europy kosztują 9 tyś. funtów. Sumy potężne, bo gdybyśmy podsumowali 4 lata nauki i pomnożyli przez ok. 5.50 zł (obecny kurs funta) to wyszło by nam 198 tyś. za samą uczelnie. I skąd absolwent szkoły ponadgimnazjalnej ma wziąć taką sumę pieniędzy? Bardzo dobrze nakręcony i interesując. Daje widzowi inne spojrzenie na losy studentów w USA. Jak się okazuje nie jest to kraina płynąca mlekiem i miodem. Polecam wszystkim, którzy są zainteresowani podjęciem się nauki w szkołach wyższych za granicą. 

Szybcy w Wściekli 7 to obowiązkowa pozycja do obejrzenia w bieżącym roku. Nie odbiega niczym od pozostałych części, nadal utrzymuje w napięciu i dostarcza widzowi mnóstwo wrażeń. Efekty jak z bajki. Muzyka niezwykle dobrze. Ostania niedokończona część z Paulem Walkerem. Sceny po śmierci aktora zostały nakręcone z udziałem jego brata, który wcieli się w role Briana. 

szybcy_i_wściekli

MUZYKA:

Rihanna – American Oxygen

Thelma Plum – Young in love 

ARTYKUŁ:

Słowo na „F” to artykuł opublikowany w marcowym wydaniu ELLE (dostępny również na stronie ELLE.pl), w którym autorka porusza temat feminizmu w obecnych czasach. Jak się okazuje kobiety, chcą być feministami, ale boją się, że zostaną wzgardzone przez mężczyzn ogłaszające swoje poglądy. Wcale tak nie musi być. Słowo na „F” przybrało zupełnie nowego znaczenia, nie oznacza zaniedbanej kobiety, która nienawidzi mężczyzn. Obecna feministka walczy o swoje w kulturalny sposób, widząc czego chce. Emma Watson uważana jest liderkę obecnych młodych kobiet walczących o swoje prawa. Kobiety też mają głos i mogą go wyrażać zarówno jak i mężczyźni. 

YOUTUBE:

Mimi Ikonn to tryskająca energią kobieta nagrywająca filmiki na trzech różnych kanałach. Najbardziej interesującym jak dla mnie jest kanał w vlogami, ulubieńcami i stylizacjami. Mimi przekazuje tyle pozytywnych wibracji, że nie dałoby się jej nie lubić. 

SUKCES:

Jestem dumna z powodu realizacji wizji asiek.com wspólnie z Patrykiem z OpiekunBloga. pl Cały proces tworzenia strony taką jaką jesteście widzieć teraz był bardzo czasochłonny i intensywny. Ale efekty są zdumiewające. Wreszcie strona wygląda tak jak chciałam. Jest przejrzysta i nowoczesna, a co najważniejsze Wy moi Czytelnicy możecie się na niej łatwo odnaleźć. 

PORAŻKA:

Bardzo długo myślałam na porażką miesiąca i nie mogła wpaść na cokolwiek. Kawę odstawiłam, a przynajmniej piję jedną dziennie, jeśli muszę. Jest jedna rzecz, którą zaniedbałam we kwietniu, a mianowicie ćwiczenia fizyczne. W zwyczaju miałam ćwiczyć 3-5 razy w tygodniu, a przez ostatni czas udawało mi się ćwiczyć raz w tygodniu. Od ostatnich dni kwietnia wracam do rutyny, nie ma ustępstw. Aktywność fizyczna to super sprawą, wcale nie musi kojarzyć się godzinnymi treningami na siłowni. Różnorodność to klucz do zadowolenia. Zumba, pilate, cardi, spinning i inne zajęcia mogą być super rozwiązaniem, jeśli tak jak ja nie przepadacie za rowerkiem, czy bieżnią. To co ćwiczymy wspólnie?

 

Share This Story

BLOG