Healthy plan by Ann – „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”

Do pozytywnej energii, cennych porad, motywacji  i nie tylko to możecie znaleźć w książce Anny Lewandowskiej „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”. 
Książkę ‚skonsumowałam’ w tydzień czasu, aczkolwiek pozostało mi wiele przepisów do wypróbowania oraz ćwiczeń do wykonania. 

Mogę Wam zatem polecić treści zawarte w książce i opisać spotkanie autorskie w Krakowie.
Książka jak pani Ania powiedziała powstała w ciągu 6 miesięcy. Dzieli się na trzy filary: I – jedzenie, II – równowaga wewnętrzna, III sport. Autorka w znacznej mierze skupia się na pierwszym filarze, w którym przedstawia i omawia między innymi: budowę układu trawiennego, rolę węglowodanów, błonnika, białka, tłuszczy, witamin, minerałów, opisuje zasadę łączenia produktów żywnościowych, wyjaśnia na czym polega analiza pierwiastkowa włosów, indeks glikemiczny. Również w tym dziale znajdziemy rady jak zastąpić szkodliwe produkty i wprowadzić zdrowsze ich odpowiedniki do naszej codziennej diety.
Bardzo pomocne są przepisy przykładowego jadłospisu dziennego na każdy miesiąc, dzięki temu możemy wykorzystać sezonowe produkty. Moje ulubione to zdecydowanie granola i kawa rozgrzewająca. 
Równowaga wewnętrzna jest nieodłącznym elementem zdrowego funkcjonowania. Wszystko zaczyna się w psychice człowieka, ponieważ odgrywa ona największą rolę. Jeśli postawimy sobie jakieś cele i dążymy do nich to wpływa to na nasze doskonalenie, jeśli oczywiście nie osiadamy na laurach, ale doceniamy naszą ciężką pracę i samodoskonalimy się we wszystkich dziedzinach życia. 
Pani Ania piszę ” Nie bierzmy na siebie więcej, niż możemy zrobić, ale starajmy się podnosić sobie poprzeczkę, jeśli potrzebujemy i gdy jest to konieczne, prośmy o pomoc. Nie oceniajmy innych, a i dla ciebie nie bądźmy zbyt surowi”.
Ostatni trzeci filar opowiada o walorach sportu. Będąc na diecie i nie ćwicząc nie zajdziemy daleko. Sport uczy pokory, a przy okazji uczymy się zdrowo współzawodniczyć i rozwijać swoje pasje. „Aktywność fizyczna jest niezbędna w każdym wieku” – autorka opowiada swoją historię związaną z karate oraz wyjaśnia jak ważny jest sport w życiu każdego człowieka. Przedstawione są przykłady trzech treningów: wzmacniający mięśnie brzucha, z hantelkami, wzmacniający z obciążeniem własnego ciała. 
Na sam koniec możemy przeczytać zasady zdrowego życia opisane w bardzo prosty, zrozumiały sposób dla czytelnika  jak i w sumie cała książka. Duża ilość przepięknych zdjęć, wytłuszczone informacje, pogrubione tytuły są wielkim plusem pomagającym odnalezienie się jeśli czytam nie po kolei.
Książka wydana została w bardzo estetyczny sposób, łącznie zawiera 272 strony. Oprawiona jest w twardą okładkę, dostępna w Empiku kosztuje 39.90 zł.
Jestem pewna, że będzie to idealny prezent pod choinkę.

Przy okazji miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim w Krakowie w Bonarce. Pani Ania od samego początku była przepełniona pozytywną energią, która od niej emanowała. Jak sama powiedział jest straszną gadułą, ale bardzo mile było wysłuchać co chciała powiedzieć na temat swojej książki. Bardzo dziękuję za tak świetną książkę, autograf z dedykacją oraz zdjęcie. Jest pani dużą motywacją.
 
Wszystkim, którzy są na diecie, dążą do zmiany trybu życia, wspierają innych życzę wytrwałości oraz osiągnięcia swoich celów. Dacie radę! Jestem z Wami.
Trzymajcie się ciepło.