Daily skin care

Witam w niedzielnym poście o codziennej pielęgnacji twarzy.
Dziś przedstawię Wam moje ulubiony produkty, które spełniły moja największe oczekiwanie, i które z ręką na sercu mogę Wam polecić.
Na początku musimy określić typ naszej skór, czego dokładnie potrzebuje, w jakim jest stanie, na co mamy uczulenia (jeśli mamy poważne problemy z cerą to zalecam wizytę u dermatologa, który może pomóc wypisując receptę na odpowiednie środki, czy też zaplanuje dokładny plan leczenie) i dopiero wtedy możemy dobierać odpowiednie płyny, żele, toniki do naszej twarzy.
 Mój typ to cera mieszana. Jestem wielką szczęściarą, ponieważ nie mam żadnych większych problemów ze skórą. Czasami odczuwam tylko minimalne wysuszenie, dlatego kosmetyki, które pokaże sprawdzają się głównie u cery typu mieszana. 
1.Każdy poranek rozpoczynam od umycia swojej twarzy zimną wodą, która pobudza krążenie i z samego rana nieźle orzeźwia.
2.Następnie nakładam matujący krem z filtrem UVB i UVA od VICHY SPF 50. Ważne jest, abyśmy stosowali krem z filtrem każdego dnia, a nie tylko latem. Stosowanie codzienne może być jednym z czynników opóźniający starzenie się skóry. 
3.Pod wieczór przecieram twarz wilgotną chusteczką, może to być również namoczony wacik i po wyschnięciu nakładam krem intensywnie nawilżający od firmy Cetaphil, który ma bardzo lekką konsystencje, szybko się wchłania, jest bezzapachowy i naprawdę dobrze dba o naszą cerę.
4.Nie wiem co bym zrobiła beż tych dwóch produktów. Pink grapefruit facial wash i pink grapefruit daily scrub od Neutrogeny to wybawienie. Używam ich na zmianę 2-4 razy w tygodniu. Intensywne oczyszczenie oraz eliminacja niedoskonałości spowodowały, że się zakochałam. Jedyny minus – nie możecie dostać ich w Polsce, są ogólnie dostępne w UK w takich drogeriach jak Boots, czy Superdrug. Cena ok. 4- 5 funtów.
RGF

Share This Story

Uroda, ZDROWIE