Books for 2014 #1

Książki dla mnie mają potężną moc. Zawsze były one dla mnie najlepszym prezentem, to zawsze one sprawiały mi najwięcej radość. Wiem o tym, że brzmi to racjonalnie, ale wolę książki od gier komputerowych, kosmetyków, czy filmów.
Zapraszam na post z propozycjami książek na 2014 rok.


Kiedy oglądałam film na YT Radzki „Inspiracje grudnia 2013” pomyślałam sobie ‚muszę poznać historię tego człowieka, człowieka który stworzył imperium znane na całym świecie’. No, bo kto by nie znał ZARY ? Autor – .

Opis:

Historia Amancio Ortegi, genialnego twórcy Grupy Inditex kryjącej się za sukcesem takich marek, jak Zara, Massimo Dutti, Oysho czy Bershka.


Ortega to nie tylko jeden z najbogatszych ludzi na świecie, ale też sprawca współczesnej rewolucji w branży tekstylnej i odzieżowej. Kim naprawdę jest? Skąd się wziął? Dokąd podąża? Co sprawiło,  że wymyślił swoje imperium? 
Fascynująca i wyjątkowa biografia człowieka, który odniósł jeden z najbardziej niezwykłych sukcesów w biznesie. 

Cena: 29,93 zł (EMPIK)


KOCHAM NOWY YORK
Od bardzo dawna słyszałam o nowej powieści kanadyjskiej pisarki Isabelle Laflèche.


Opis:

Trzydziestoletnia Catherine, prawniczka z Paryża, rozpoczyna pracę w nowojorskim oddziale swojej firmy na Wall Street. Szybko przekonuje się, że praca w korporacji to ciągłe plotki i intryg. Złośliwe zlecenia koleżanek z pracy, drobne wpadki i podejrzane spojrzenia to codzienność biurowego życia. Jednak na wszystkie kłopoty jest rada. Jaka? Przede wszystkim optymizm i perfumy Diora, które zawsze nosi w torebce.

Książka Isabelle Laflèche to zabawny i przenikliwy portret życia karierowiczów z Manhattanu. Kanadyjska pisarka ukazuje kulisy Wall Street, miejsca intryg i nieczystych zagrań. Sama autorka przez wiele lat pracowała jako prawniczka w Nowym Jorku, jednak postanowiła rzucić karierę bizneswoman. Dziś pisze książki i artykuły poświęcone kulturze i modzie.
Cena: 26,18 zł (EMPIK)

GETTING THINGS DONE, CZYLI SZTUKA BEZSTRESOWEJ EFEKTYWNOŚCI
Jeśli jesteście podobni do mnie, tz. macie mnóstwo ambicji i chcecie naprawdę dużo robić, ale z jakiś powodów nie możecie sprawić, że wasza praca jest efektywna, a przy tym bezstresowa to zdecydowanie MUSICIE sięgnąć po poradnik autorstwa amerykańskiego specjalista do spraw produktywności Davida Allena.


Opis: 

Program Getting Things Done (GTD) powstał właśnie po to, byś mógł wreszcie zwolnić tempo, zrezygnować z przytłaczających obowiązków i uwolnić się od wiecznej presji zegarka. Jest to najbardziej spójny, intuicyjny i wydajny system racjonalizacji zadań, jak istnieje w chwili obecnej na rynku. Wyobraź sobie, że w kilka tygodni osiągasz wewnętrzną równowagę, harmonię, a co za tym idzie, lepsze wyniki. Skoro udało się to milionom wyznawców techniki GTD na całym świecie, z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że uda się i Tobie ! Czy nie szkoda Ci czasu, by ciągle cierpieć na jego brak ? Koniec z pogonią za uciekającymi terminami !

Cena: 45,99 zł (EMPIK)

BÓG NIGDY NIE MRUGA
Jeśli Waszym noworocznym postanowieniem jest zmiana życia na takie jakie chcecie, jakie sprawiało by Wam szczęście, na takie, o którym marzyliście to autorstwa Bretty Reginy może Wam w tym pomó

                                                                    Opis : 

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę. 

Cena: 23,99 zł (EMPIK)
A co jest na Waszej liście „do przeczytanie w 2014 roku” ?
* Wszystkie opisy, zdjęcia i ceny pochodzą ze strony internetowej: http://www.empik.com/

RGF