Berlin II

W tym poście zwrócę większą uwagę na zabytki, które zwiedziliśmy, ponieważ chcę, aby ten post była dla Was poradnikiem co warto zobaczyć w Berlinie. 
 
Berlin zamieszkuje ponad 3,4 mln ludzi, a w tym ponad 100 tyś. polaków. Znajduje się na pozycji numer trzy pod względem rozmiaru miast europejskich większy jest tylko Londyn i Paryż. Tak jak Wiedeń podzielony jest na 12 dzielnic zwanych Bezickami
 
Brama Brandenburska, czyli najbardziej charakterystyczny obiekt w całym mieście, jak nie w całych Niemczech. Została wybudowana w latach 1788-1791 jako symbol Pokoju i Wolności.
 
 
Reichstag inaczej Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie, to zaraz po Bramie Brandenburskiej najbardziej znany obiekt. Jak sama nazwa wskazuje służy on do obrad Zgromadzenia Narodowego, ale także jest udostępniany w celach turystycznych. Najchętniej odwiedzana jest kopuła, którą dziennie odwiedza ponad 8 tyś. osób. Wejście jest bezpłatne, ale aby dostać się do środka należy dokonać wcześniejszej rezerwacji na stronie Visiting the Bundestag.
 
 
Mur Berliński, który od 1961 roku do 1989 rozdzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Symbol zimnej wojny oraz podziału Niemiec.
 
 
Pałac Charlottenburg pałac wraz z ogrodami nazwanym na cześć zmarłej małżonki Zofii Charlotty Hanowerskiej Fryderyk I Pruski w 1705 roku. Jest to największa i najlepiej zachowana rezydencja Hohenzollernów.
Wyspa Muzeów, w skład której wchodzą: Muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum, Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum oraz Stara Galeria Narodowa. Wyspa Muzeów leży na rzece Sprewie. W 1999 roku została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.