Anglia – Canterbury, Windsor, Thorpe Park

Na wyjazd do Anglii czekałam cały rok.
Jak i wcześniej pojechałam na obóz z ekipą Leader School Kraków. Wszystko zaczęło się 3 sierpnia o 14, kiedy to wyjechaliśmy do Krakowa. Jechaliśmy autokarem przez Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i po ok. 22 godzinach byliśmy w Wielkiej Brytanii. 
Ewidentnie byliśmy zmęczeni, ale nie można było zmarnować ani chwili.
Pierwszego dnia po za podróżą pojechaliśmy zwiedzić katedrę w Canterbury, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
For a trip to England, I’ve been waiting all year.
 I went to England with the team from Leader School  Cracow. It all began on August 3, when we left Cracow. We traveled by coach through Poland, Germany, Holland, Belgium, France, and after approx. 22 hours we were in the UK. 
Evidently we were tired, but you couldn’t waste any moment. 
First day of the trip we went to the cathedral in Canterbury, which is inscribed on UNESCO World Heritage List.Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Windsor Castle, który jest rezydencją królów angielskich od 1100 roku. Ciekawostką zamku jest kuchnia królewska, która jest najstarsza na Wyspach ze względu na użytkowanie przez ponad 750 lat.
Wielka tragedia miała miejsce w 1992 roku, kiedy to wybuch pożar, który zagroziły wielu unikatowym dziełom sztuki.
The second day we began with a tour of Windsor Castle, which is the residence of the kings of England from 1100 year. An interesting thing is that the royal kitchen, which is the oldest in the UK is still in use for over 750 years.
Great tragedy took place in 1992, when the outbreak of the fire that threatened many unique works of art.


Drugą połowę dnia drugiego (ale fajnie to brzmi) spędziliśmy w parku rozrywki Thorpe Park, który leży ok. 40 km od Londynu. Możecie wybrać się na 7 potężnych roller coasterów.
The second half of the second day (it sounds so funny)we spent at the amusement park which is called Thorpe Park. It’s located approx. 40 km from London. You can go on seven kickass roller coasters


Już w czwartek kolejna część postów z Anglii.

Trochę o moich wymarzonych studiach i Newtonie.
On Thursday another part of the posts from England
A little more about my dreaming studies and Newton.

RGF